Search

Document No. 99366130

  • Date of the hearing: 03/09/2021
  • Date of the decision: 03/09/2021
  • Case №: 991/5631/21
  • Proceeding №: 62020000000000996
  • Instance: HACC
  • Judicial form: Criminal
  • Presiding judge (HACC): Kryklyvyi V.V.

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 991/5631/21

Провадження № 1-кс/991/5716/21

У Х В А Л А

03 вересня 2021 рокумісто Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1, за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження №62020000000000996 від 15.12.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.364КК України,

в с т а н о в и в :

17.08.2021 до Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України (далі?НАБУ) ОСОБА_3, погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі-САП) Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4, про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження №62020000000000996 від 15.12.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.364КК України.

У зазначеному клопотанні детектив просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів та надати вказаним детективам можливість вилучити оригінали документів (здійснити їх виїмку), які перебувають у володінні АТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », що містять банківську таємницю по рахунках ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 », відкритих у АТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 21.12.2018(дата укладення державного контракту) по дату постановлення ухвали.

Клопотання обґрунтовується тим, що групою детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020000000000996 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.364КК України.

Детектив НАБУ, який був повідомлений належним чином про час і місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який був повідомлений належним чином про час і місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши надані детективом матеріали клопотання, вважаю, що клопотання є необґрунтованим з наступних підстав.

Так, у відповідності до підпункту5ч.2ст.131КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження. Положеннями ст.132КПКУкраїни встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Разом з тим, у ч.5,ч.6ст.163КПК України зазначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

- перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

- самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

- не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підтвердження доводів клопотання, детективом НАБУ ОСОБА_3 надано суду копії відповідних документів, які не завірені належним чином.

Так, правила засвідчення копій документів, визначені: Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації; уніфіковану систему організаційно-розпорядчої документації; Вимогами до оформлення документів ДСТУ4163-2003, затверджений наказом ІНФОРМАЦІЯ_3 від07.04.2003№55; Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від18.062015№1000/5; інструкції з діловодства в окремих органах державної влади (місцевого самоврядування) та іншими нормативно-правовими актами.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктами5.26,5.27Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ41632003), затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_3 від07.04.2003№55).

За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Підпис відповідальної особи засвідчують на документі відбитком печатки організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ. За вищевказаним способом засвідчуватись повинна кожна сторінка документа.

Також у випадку, якщо документ складається з кількох сторінок, то копії знімаються зі всіх сторінок, які потім можна засвідчити і у такий спосіб: прошити разом, напис «Копія» ставиться на першій із прошитих сторінок, кінчики ниток має бути заклеєно клаптиком паперу так, щоб нитки виглядали з-під цього паперу. Обов`язково зверху цього паперу робиться напис: «Пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою і прописом) аркушів», вказується посада особи, яка завіряє копію, її підпис, прізвище, ініціали й дата. Все це скріплюється печаткою таким чином, щоб частина відбитку була проставлена на приклеєному клаптику паперу, а частина-на самому аркуші копії документа.

Відповідно до пункту8 розділу10Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від07.11.2018№1000/5, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії. Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій». У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи.

В порушення вимог зазначених вище нормативно правових актів, приєднані до клопотання копії матеріалів кримінального провадження детективом взагалі не засвідчені, що позбавляє слідчого суддю можливості пересвідчитися в ідентичності цих документів, в той час, як інформація, що в них міститься, має суттєве значення під час розгляду клопотання цієї категорії та може істотно вплинути на висновки слідчого судді.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що детективом не було долучено до клопотання жодного допустимого доказу на підтвердження обумовлених ч. 5 та ч. 6 ст. 163 КПК України обставин, тому відсутні підстави для надання тимчасового доступу до речей та документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159 164 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

У задоволенні клопотання детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження №62020000000000996 від 15.12.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.364КК України,-відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення й оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1