- Presiding judge (HACC): Mykhailenko V.V.
- Lawyer : Panchenka M.V.
Справа № 991/267/20
Провадження1-кс/991/267/20
У Х В А Л А
іменем України
14 січня 2020 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Михайленко В.В., розглянувшиматеріали скарги адвоката Панченка Максима Вадимовича, поданої від імені та в інтересах ОСОБА_1 на дії детектива Національного антикорупційного бюро України
ВСТАНОВИЛА:
10.01.2020 року до Вищого антикорупційного суду надійшла скарга адвоката Панченка М. В., від імені та в інтересах ОСОБА_1 , на дії детектива Національного антикорупційного бюро України Базілевського М. Е., які полягали у відмові у задоволенні заяви (клопотання) про визнання ОСОБА_1 потерпілим у кримінальному провадженні № 52019000000001032 та клопотання про проведення його допиту в якості потерпілого.
Дослідивши скаргу та додані до неї документи, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Частина 1 ст. 303 КПК України містить вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого чи прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Зокрема п. 5 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено право особи, якій відмовлено у визнанні потерпілою оскаржити рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим.
Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора визначений ч. 1 ст. 304 КПК України та складає 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
27.11.2019 ОСОБА_1 було подане до НАБУ клопотання про визнання його потерпілим у кримінальному провадженні 52019000000001032.
02.12.2019 НАБУ за результатами розгляду клопотання захиснику було надано відповідь вих. № 131-188/42356.
Для рішення слідчого, прокурора, яке оформлене не у виді постанови, ч. 1 ст. 304 КПК України визначено початок перебігу строку для оскарження з дня прийняття такого рішення, на відміну від рішення слідчого, прокурора у виді постанови, строк оскарження якого починає свій перебіг з дня отримання такої постанови.
Відповідно до ч. 5 ст. 115 КПК України, - при обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу.
Таким чином, початок перебігу строку для оскарження рішення старшого детектива Національного бюро відділу внутрішніх розслідувань Базілевського М. Е., яке не оформлене у виді постанови, відповідно до ч. 1 ст. 304 КПК України починається з дня його прийняття, тобто з 03.12.2019 та закінчується зі спливом 10-денного терміну - 12.12.2019.
Скарга адвоката Панченка М. В. на відмову детектива НАБУ Базілевського М. Е. подана до Вищого антикорупційного суду 10.01.2020, - тобто після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК.
Відповідно до ч. 2 ст. 113 КПК України будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправдної затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням КПК України.
На підставі ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої сторони ухвалою слідчого судді, суду.
Скарга адвоката не містить клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга подана після закінчення строку, передбаченого для оскарження, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку повертається особі, яка її подала. Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
З огляду на зазначене, керуючись ст.ст. 303-304, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Повернути скаргу Панченка Максима Вадимовича, поданої від імені та в інтересах ОСОБА_1 на дії детектива Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у відмові у визнанні потерпілим ОСОБА_1 .
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
На ухвалу слідчого судді, постановленої без виклику особи, може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення п`ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції
Слідчий суддя В.В. Михайленко